Vray- Twój mały twórczy raj!

Czym jest Vray i dlaczego zmieni Twoje życie? Vray to silnik renderujący, wykorzystywany w oprogramowaniu do tworzenia trójwymiarowej grafiki komputerowej. Twórcami tego silnika są Vladimir Koylazov i Peter Mitev z firmy Chaos Group założonej w 1997 roku w Sofii. Jest to silnik, który używa bardzo zaawansowanych technik jak np. algorytm globalnego oświetlenia, path tracing, mapowanie fotonowe. Użycie tych technik powoduje, że rendering wydaje się dużo bardziej realistyczny dla ludzkiego oka. Ten dość skomplikowany silnik sprawia, że efekty oświetlenia stają się bardzo realistyczne. Otóż, vray cena najwyższej skali jakości wizualizacji. Vray wykorzystywany jest w produkcjach filmowych, oraz przy tworzeniu realistycznych scen 3D w architekturze. Jeśli chodzi o kompatybilność, Vray współpracuje z programami: Sketchup, Autodesk 3ds max, Blender, Maya, Rhino, TrueSpace i Cinema 4d.

Fotorealizm- nie odróżnisz rzeczywistości od tego, co masz na swoim monitorze.

Vray cechuje przede wszystkim niesamowity realizm. Za jego pomocą można wygenerować unikatowe światy i postaci. Zapierające dech w piersiach sceny, oraz niesamowite przeżycia. Umiejętności są tutaj wyznacznikiem dobrej pracy- ale jeśli je posiadasz, możesz stworzyć coś niebywałego i niepowtarzalnego za pomocą Vray. Cena nie zwali Cię z nóg, pod warunkiem, że wierzysz w swoją pracę i chcesz przekraczać własne granice. Vray się nie ogranicza, jest idealny dla każdej branży: architektów, projektantów, producentów filmowych. Może potrzebujesz świetnie wyglądającego renderu w szybkim czasie? Vray będzie dla Ciebie idealny. Vray- cena możliwości, stworzony dla najlepszych. Silnik miał swoją premierę w 1997 roku, już wtedy zdobył serca wielu fanów. Jego producent- Chaos Group do dziś prężnie rozwija swój projekt, dzięki czemu cały czas utrzymuje się w czołówce branży. Z jego możliwości korzystają miliony użytkowników na całym świecie.

Vray- cena adekwatna do jakości?

Cena nie powinna grać dużej roli, jeśli chcesz być najlepszy w danej dziedzinie i się rozwijać. Biorąc pod uwagę to, że silnik cały czas się rozwija, można tylko wyobrazić sobie w jakim dobrym stanie aktualnie jest. Im wyższa wersja tym silnik renderuje bardziej fotorealistycznie i szybciej. Interface również nie pozostaje bez zmian, wciąż jest udoskonalany i są wnoszone do niego nowe funkcjonalności. Wyobraź sobie tylko, że możesz stworzyć film o najbardziej realistycznych efektach, tak że widz nie będzie mógł poznać, co było wykonywane w rzeczywistości. Dzięki renderowi CPU wprawiony użytkownik jest w stanie wygenerować niemal idealny obraz 3D, zaś za pomocą renderu GPU można w piorunującym tempie wygenerować fotorealistyczny obraz 3D. Vray- cena jest zdecydowanie adekwatna do jakości oraz oferowanych usług. Vray jest wszechstronny, prosty w użytkowaniu i czytelny. Wraz z umiejętnościami użytkownika będzie mógł tworzyć piękne rzeczy. Czasem również i te brzydsze- wszystko dla wyższej idei (np. w związku z fabułą filmu). Vray- cena możliwości i Twoich własnych umiejętności.