Volvo leasing – warto się na niego zdecydować?

Leasing to zdecydowanie jedno z popularniejszych źródeł finansowania zakupu samochodu w Polsce. Na taki krok decyduje się bardzo dużo przedsiębiorców, ponieważ jest to rozwiązanie niezwykle korzystne pod względem finansowym. Na  volvo leasing  może liczyć praktycznie każdy, kto prowadzi firmę – zarówno jeżeli jest to duże przedsiębiorstwo, jak i działalność gospodarcza jednoosobowa. Czy zawsze jest to dobra opcja?

 

Dla kogo leasing?

Usługi leasingowe w Polsce zdobyły popularność wraz z początkiem lat 90, wtedy stały się  sławne i zyskały duże zainteresowanie. Do 2000 roku funkcjonowały, jako umowy nienazwane, nie były zdefiniowane w kodeksie cywilnym i nie posiadały odpowiednich regulacji podatkowych. Obecnie leasing jest regulowany przez umowy cywilnoprawne oraz przepisy podatkowe i rachunkowe. Możliwości jest wiele, co więcej w leasing można wziąć nie tylko samochód, ale również maszyny, urządzenia niezbędne do prowadzenia firmy. Dziś leasing jest dużo łatwiejszy do uzyskania, niż kredyt firmowy, dlatego tak wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie. Co więcej, wcale firma nie musi mieć długiego stażu na rynku, tak więc jest to świetna sprawa, jeśli dopiero rozwijamy biznes. To bardzo nowoczesna forma finansowania łącząca w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy. Pamiętajmy, że w tym wypadku mamy jedynie prawo do użytkowania przedmiotu i to na warunkach określonych w umowę. Po zakończeniu umowy, przedmiot leasingu można jednak wykupić. Raty leasingowe należy płacić w określonych terminach, inaczej leasingodawca może odebrać nam użytkowany pojazdy czy sprzęt. Jeżeli chodzi o wysokość wykupu to może być różna i zależy od wielu czynników, między innymi od okresu trwania umowy, a także obowiązujących przepisów podatkowych.

 

Jaki samochód wziąć w leasing?

Czasami samochód to jedno z podstawowych narzędzi pracy, dlatego nie powinno dziwić to, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się w ten sposób sfinansować sobie zakup pojazdu. Jeżeli już zapadła decyzja dotycząca wzięcia samochodu w leasing, wówczas przychodzi czas na to, aby zastanowić się, jak model auta wybrać. Najbardziej opłaca się leasingować samochody droższe, dobrym przykładem będzie mercedes. volvo, lexus, audi. Volvo w leasingu to dobre rozwiązanie, gdyż tego typu samochód prezentuje się niezwykle efektownie, do tego będzie wygodny i niezawodny. Marka Volvo od wielu lat jest w czołówce auto, które wybiera się decydując się na usługi leasingowe. Oczywiście należy, mieć na uwadze to, że pojazd musi być dostosowany w 100% do potrzeb firmy, choć można stosować go również do celów prywatnych. Volvo w leasingu na przykład model S60, z pewnością przypadnie do gustu osobom, które szukają auta nowoczesnego, wysokiej klasy, który będzie mógł godnie reprezentować firmę. Dlaczego warto zdecydować się na leasing volvo i innych samochodów z wyższej półki? Bo to po prostu się opłaca i możemy wykupić pojazd po dużo korzystniejszej cenie.