Trwałe, bezpieczne i estetyczne rozwiązanie

Wybór trawy to nie łatwe wyzwanie. Na rynku jest wielu dystrybutorów, którzy oferują produkty najwyższej jakości. Naturalna trawa pomimo, że wygląda pięknie, to posiada jedną zasadniczą wadę – ulega szybkiemu zniszczeniu. Otóż, sztuczna trawa nie posiada wad swojego naturalnego odpowiednika, a jednocześnie pozostaje jego doskonałym odwzorowaniem. Jest to nawierzchnia syntetyczna, która powstaje z elastycznego, mocnego podkładu, w którym następnie tkane są wysokiej jakości włókna. Aby zapewnić jej przepuszczalność, podkład jest odpowiednio perforowany. Do produkcji stosuje się dwa podstawowe typy włókien – monofilowe oraz fibrylowane. Wybór takiej trawy pozwoli Ci nie martwić się nawierzchnią użytkową, a cieszyć oko pięknym i zadbanym trawnikiem.

Stylowość w najlepszym wydaniu

Sztucznej trawie ogrodowej można przypisać wyjątkowo estetyczny wygląd. Stanowi bowiem idealne odwzorowanie trawy naturalnej, ale jednocześnie pozwala cieszyć się pięknem zieleni przez cały rok. Zarówno jej układanie, jak i pielęgnacja nie przynoszą żadnych trudności – jest to produkt bezobsługowy, którego nie trzeba grabić, nawozić czy dosadzać. Takie rozwiązanie pozwala też na zaoszczędzenie wody, a tym samym uniknięcie kosztów związanych z podlewaniem. Syntetyczny zamiennik bardzo dobrze sprawdzi się na obszarach, gdzie prawdziwa trawa może ulec szybkiemu zniszczeniu albo ma zbyt trudne warunki do prawidłowego wzrostu. Pozostaje ona całkowicie bezpieczna dla środowiska oraz komfortowa dla użytkowników. Nadaje się świetnie do uprawia różnego rodzaju sportów, dzięki temu, że amortyzuje doskonale upadki, równie dobrze, co naturalny trawnik.

Kompleksowe zastosowanie – daj drugie życie Twojemu trawnikowi

W zależności od potrzeb, sztucznej trawie można przyznać, że pozwala na niezwykle kompleksowe zastosowanie. Może służyć do zagospodarowania tradycyjnych terenów zielonych, a także obiektów rekreacyjnych lub sportowych. Syntetyczny zamiennik naturalnej trawy bardzo często stosowany jest w formie wyposażenia sportowych boisk, np. muraw piłkarskich. Produkty tego typu wykorzystywane są również jako nawierzchnie krajobrazowe, m.in. w ogrodzie, na działce lub jako zamiennik przydomowego trawnika. Zastosowanie wygodnych rolek pozwala na rozłożenie syntetycznej nawierzchni nawet na tarasie czy balkonie. Jest to proste rozwiązanie, aby dać drugie życie swojemu ogrodowi albo ożywić balkon i nadać mu niepowtarzalnego wyglądu tworzą klimat bliski naturze.