Rozstęp mięśni prostych brzucha rehabilitacja- na czym polega?

Mięśnie proste brzucha są zlokalizowane na przedniej części brzucha. Przyczepiają się one od 5 aż do 7 żebra, mostka oraz biegną po łonowe spojenie. Znajdziemy pomiędzy nimi włókniste pasmo, które jest zwane kresą białą. Czasami zdarza się ich uraz i konieczna jest stosowna rehabilitacja. Przybliżmy sobie ten temat nieco bliżej.

Co wiemy o tej rehabilitacji?

Jeśli chodzi o rozstęp mięśni prostych brzucha rehabilitacja to zaczyna się ona od nauki samego zabezpieczenia rozejścia. Są znane techniki, które umożliwiają danej pacjentce kontrolę ustawienia właśnie mięśni brzucha wykorzystujące samo ułożenie dłoni na brzegach prostych mięśni oraz ich manualne zbliżanie do siebie. W całkiem innej technice dłonie się układa po przeciwnej stronie talii. Wówczas przedramiona się krzyżowały na wysokości wspomnianej kresy białej. Ruchem ściągającym się zbliża brzegi mięśni konkretnie w kierunku pępka.

Następnym bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o samą rehabilitację jest sama postawa ciała. Musimy zwrócić uwagę na pracę oddechowej przepony oraz także mięśnia brzucha poprzecznego. Jako samą metodę, która zmniejsza ryzyko powiększenia się DRA oraz także wspomagającą terapię zaleca się stosowanie tak zwanego kinesiologytapingu. Na czym to polega? Polega to na zastosowaniu klejących specjalnych taśm o zbliżonych parametrach do skóry ludzkiej bezpośrednio na nią aplikowanych. Możemy ją stosować spokojnie podczas ciąży oraz po ciąży. W tej terapii niezmiernie ważne są właściwe oraz poprawne napięcia poszczególnych mięśni brzucha, jak i także mięśnie dna miednicy. Powinny one być oceniane w rzeczywistym czasie oraz także pokazywane pacjentce podczas ćwiczeń. Z tego właśnie powodu także ważne jest użytkowanie USG podczas diagnostyki oraz podczas terapii.

Powinniśmy na rynku poszukać odpowiedniego specjalisty rehabilitanta właśnie od tej kwestii. Gwarantujemy, że takich specjalistów nie brakuje. Z pomocy możemy skorzystać zarówno bezpłatnie, jak i także prywatnie. Decydując się na prywatną opiekę, to musimy się liczyć z wydatkiem znacznej ilości pieniędzy, ale tak naprawdę mamy dużo szybsze terminy. W związku z tym, gdy zależy nam na czasie, to zdecydujmy się na opiekę prywatną. Gdy sprawa jest nie cierpiąca zwłoki i wolimy skorzystać z bezpłatnych usług, to również jest to możliwe. Terminy są troszkę dłuższe, ale możliwość jak najbardziej jest. Decyzja należy tylko i wyłącznie do nas. Uwzględnijmy przy tym swój domowy budżet.