Pozycjonowanie stron Google – jak tworzyć zgodnie z SEO

Pozycja w wyszukiwarkach ma przełożenie na popularność strony internetowej, więc im wyższa, tym lepsze rozpoznawanie marki oraz większe benefity. To szczególnie ważne dla sklepów internetowych czy usługodawców, dlatego też to oni w pierwszej kolejności decydują się na kampanie adwordsowe w Warszawie oraz googl ads w sieci.

Artykuły pod SEO i gogle ads

1.  Tworząc content, a szczególnie tekstowy, trzeba mieć na uwadze dużą konkurencję w sieci. Podobne strony i firmy także korzystają z pozycjonowania oraz usług agencji adwordsowych, więc musimy postarać się o jakość naszego contentu. Jednak przy tym, niezależnie czy chodzi o artykuły na stronę czy googla ads, musimy unikać plagiatu i duplikatu. Algorytmy będą nas mocno karać za takie działania.

2.  Temat dla adsów w Warszawie czy contentu na stronie ma duże znaczenie. Im mniej interesujący, tym gorzej będzie go pozycjonować pod kątem użytkowników – może ich nie zainteresować. Najlepiej, by był na topie – aktualny, popularny, ciekawy. Wyjątkiem są treści branżowe i specjalistyczne, które z założenia kierowane są do mniejszego grona. Najczęściej też w contencie ściśle branżowych stosuje się dodatkowo linkowanie sponsorowane.

3.  Odwieczna rozterka pozycjonera na zasadzie, co było pierwsze – użytkownik czy algorytm. Odpowiedź dla każdej agencji sem powinna być w tym przypadku jasna – wpierw potrzeby żywych, później robotów. Wszelkie googlowe adwords ppc, banery, treści mają przyciągać użytkowników i być przyjazne robotom. Nie odwrotnie, bo roboty nie będą nabijały ruchu organicznego, zamówień, itd.

4.  Treść powinna spełniać zasady dobrze zoptymalizowanego seo, czyli uwzględniać odpowiednie formatowanie, słowa kluczowe, meta description. Zarówno przy tworzeniu na potrzeby googla ads oraz reklam w google. Cena takich działań jest dostosowana od poziomu zaawansowania kampanii oraz charakteru pozycjonowania i marki. Trzeba liczyć się, że adwordsowe agencje oraz marketing digitalowy nie jest tani, ale za to najczęściej bardzo korzystny dla marki.