Obsługa prawna Wrocław – jak nawiązać współpracę?

Każda firma, niezależnie od jej wielkości powinna mieć podpisaną umowę z wykwalifikowanym i doświadczonym adwokatem, który pomoże w razie wystąpienia problemów z prawem. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, wpadnięcie w kłopoty z urzędem skarbowym lub z innymi firmami to zwyczajnie kwestia czasu. Nawet jeśli prowadzisz firmę zgodnie z przepisami prawa, zawsze może dojść do małej pomyłki w obliczeniach, która może doprowadzić do poważnych problemów twoją firmę. Ten artykuł podpowie jak zacząć współpracę z profesjonalnym adwokatem, który płynnie pokieruje sprawami prawnymi w twojej firmie.

Obsługa prawna Wrocław:

– pierwsze spotkanie

– rodzaje świadczonej pracy

– rozliczenie pracy prawnika

Obsługa prawna Wrocław – pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie z prawnikiem, który będzie zapewniał wsparcie prawnicze twojej firmy powinno przebiec w spokojnej atmosferze. Otóż, obsługa prawna Wrocław wiąże się z zaufanie z obu stron, dlatego nie ma tutaj miejsca na nie potrzebne sprawdzanie się. Do pierwsze spotkania należy przygotować się odpowiednio. Należy dostarczyć następujące dokumenty:

– wyciąg z KRS – prawnik musi wiedzieć z jaką formą prawną ma do czynienia

– akty notarialne, które regulują działanie spółki

– informacje o wspólnikach – warto, aby również byli obecni na spotkaniu

– bieżące sprawy (problemy) firmy – informacja o windykacjach, postępowaniu skarbowym, a także informacja o kontrahentach oraz pracownikach firmy.

Obsługa prawna Wrocław – rodzaje świadczonej pracy

Obsługa prawna we Wrocławiu jest świadczona na kilka sposobów, w zależności od preferencji klienta. Najczęściej prawnik pracuje dla danego przedsiębiorstwa na zasadzie outsourcingu – to znaczy, że pracuje dla danego podmiotu tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Następną formą zatrudnienia jest praca na cały lub niepełny etat w danej firmie. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród dużych firm, które obracają naprawdę wielkim majątkiem. Co ważne, obsługa prawna we Wrocławiu może działać na zasadzie pracy zdalnej – jest to ostatnio bardzo popularna forma korespondencji ze względu na fakt panującej pandemii.

Obsługa prawna Wrocław – rozliczenie pracy prawnika

Rozliczenie prawnika całkowicie zależy od rodzaju obsługi prawnej we Wrocławiu. Jeśli chodzi o outsourcing, to prawnik jest rozliczany za pomocą opłaty ryczałtowej. Oznacza to, że firma płaci prawnikowi co miesiąc pewną kwotę, a jeśli potrzebuje pomocy, to prawnik świadczy dla niej usługi prawnicze. Jeśli natomiast prawnik jest zatrudniony na pełny lub niepełny etat, podchodzi w rozliczenie tak jak inni pracownicy zatrudnieni na mocy umowy o pracę. Co więcej, niektóre kancelarie adwokackie pobierają również stawki godzinowe wraz z opłatą ryczałtową. Wtedy opłata ryczałtowa jest tylko gwarancją skorzystania z usług prawnika w danym czasie oraz miejscu.