Nowoczesny telefon SIP – dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie takiej telefonii?

Usługi telekomunikacyjne są dosyć drogie, szczególnie w przypadku firm, które komunikują się z klientami czy kontrahentami zza granicy. To, dlatego powoli rezygnuje się ze standardowych abonamentów telefonicznych na rzecz telefonii VoIP. Czym jest ta technologia i dlaczego warto zdecydować się ja jej wdrożenie do firmy?

Zalety telefonii IP

Zacznijmy od tego, czym różni się telefonia IP od zwykłych usług telekomunikacyjnych. Chodzi głównie o sposób łączności. Telefon sip łączy się poprzez sieć internetową, także jakość połączenia zależy głownie od tego, czy mamy dobry Internet. Decydując się na wdrożenie takiej centrali komunikacyjnej nie trzeba zmieniać okablowania czy wykonywać jakiś skomplikowanych instalacji sprzętu, można zrobić to samodzielnie, nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza. Można wybrać nowe aparaty telefoniczne albo dostosować te, które już mamy. W przypadku nowego wyposażenia do firmy, dobrym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu od renomowanych producentów typu polycom, yealink, Grandstream, Gigaset Communication, CISCO.

Jakie są zalety telefonów SIP?

Telefony SIP są przede wszystkim bardzo praktyczne w użytkowaniu. Ta technologia oferuje wiele ciekawych funkcji chociażby kolejkowanie połączeń, możliwość wyboru numeru telefonu z dowolnej polskiej strefy numeracyjnej,  czy proste zarządzanie centralą. Warto zdecydować się na taki system również ze względu na bardzo niskie koszty w porównaniu z usługami telekomunikacyjnymi. W ten sposób można całkiem sporo zaoszczędzić na utrzymaniu firmy. Szacuje się, że dzięki zmianie centrali telekomunikacyjnej można zaoszczędzić nawet 80% wydatków związanych z połączeniami krajowymi i zagranicznymi. To się opłaca zwłaszcza w przypadku firm, które współpracują z kontrahentami czy klientami zza granicy. Jest to również duże ułatwienie w komunikacji i przepływie informacji między pracownikami.

Jaki kupić dobre telefony do biura?

Wyposażenie biurowe powinno być najwyższej jakości, szczególnie telefony, które są jednymi z najmocniej eksploatowanych urządzeń w większości firm zaraz za komputerami. Dobry telefon SiP to taki, który pochodzi ze sprawdzonego źródła, czyli od producenta, który oferuje sprzęt najwyższej klasy. W ofercie takich firm można wybierać spośród telefonów konferencyjnych, które mogą posłużyć do prowadzenia rozmów z kilkoma osoba mina raz. Dostępne są też standardowe telefony biurowe. Wybór jest duży, dlatego bez większych problemów można dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Jak zainstalować telefon internetowy?

Podłączenie telefonu internetowego nie jest skomplikowane i można to zrobić samodzielnie. Na początku należy kupić wirtualny numer telefonu z centralą telefoniczną w komplecie. Kolejnym krokiem będzie wybór jednego albo kilku numerów oraz określenie ilości użytkowników, następnie trzeba dokonać rejestracji na stronie WWW. W ten sposób otrzymamy dostęp do konta osobistego, gdzie będziemy mogli dokonać wpłaty.