Maszyna do peletu płaskiego

Jak wszyscy wiemy, maszyna do peletu płaskiego jest rodzajem małej maszyny do peletu; zwykle jest używany do produkcji pelletu na małą lub średnią skalę. Kiedy to działa, możemy umieścić surowce na powierzchni matrycy, a gdy matryca się obraca, wałek przeciska materiały przez otwory w matrycy, a następnie granulki mogą spaść z dna matrycy. Ostatnio przemysł produkcji peletów z biomasy przyciąga coraz więcej osób, zwłaszcza rodzin posiadających farmę. Dlatego maszyna do peletu płaskiego staje się popularny na rynku ze względu na różne zalety.

Istnieje wiele zalet maszyny do peletu płaskiego:

●     Jest łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu, ponieważ ma prostą strukturę. I ma mniejszą odporność na zużycie.

●     Wymagają niewielkiej przestrzeni i są lekkie, które można wykorzystać w małym gospodarstwie rolnym i domu. Mogą być łatwo i elastycznie przenoszone w dowolne miejsce, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na przenoszeniu surowca.

●     Łatwo jest wymienić nową matryce i rolki, co może zaoszczędzić czas na wyprodukowanie większej ilości granulek.

●     Materiały wpadają do komory granulującej pod wpływem ich własnej grawitacji, dzięki czemu można je bardziej równomiernie rozprowadzać i prasować.

●     W odróżnieniu od tego w młynie do granulowania matryc pierścieniowych średnica rolek obracających się wzdłuż i na statycznej płaskiej matrycy nie będzie ograniczona do średnicy matrycy, a zatem montaż łożysk i rolek można skutecznie zaprojektować w celu ulepszenia urządzenia wytrzymałość i siły wytłaczania surowców. Tak więc młyn do granulowania z płaską matrycą jest bardziej odpowiedni niż młynek pierścieniowy do przetwarzania gruboziarnistych materiałów.

●     Poza tym, inaczej niż granulki wyrzucane z obracającej się matrycy, te wychodzące z płaskiej maszyny matrycowej bez prędkości odśrodkowej mogą uniknąć zderzenia się ze sobą lub z urządzeniami, które zmniejszą twardość granulek.

●     Zasadniczo, rynek maszyn do peletu dostarcza szeroką gamę młynków do peletów z płaską matrycą, w tym młyn do pelletu z silnikiem wysokoprężnym, elektryczny młynek do pelletu, młyn do pelletu z WOM i młyn do pelletu z benzyną.