Kursy prawa jazdy w każdej kategorii

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Nasz ośrodek kształcący przyszłych kierowców przykłada dużą wagę do kwestii teoretycznych, jak i praktycznych. Tylko kompleksowe nauczanie może składać się na kurs prawa jazdy i skutkować pozytywnym zdaniem egzaminu państwowego.
Oferujemy również możliwość przygotowania do kursu kategorii A1. Jest to uprawnienie dzięki któremu można kierować motocyklem o pojemności silnika mniejszej niż 125cm3. Przy tych parametrach moc takiego silnika nie może przekraczać 11kW, czyli 15 koni mechanicznych.
Aby przystąpić do nauki na kurs prawa jazdy kategorii A1, należy mieć ukończone 16 lat lub rozpocząć kurs trzy miesiące przed uzyskaniem tego wieku. Można więc mieć 15 lat oraz 9 miesięcy. Do przystąpienia do kursu potrzebna jest jeszcze zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.
Zajęcia teoretyczne, które prowadzimy, są zajęciami o: przepisach ruchu drogowego; budowie i rodzajach motocykli; zasadach właściwego wyboru motocykla; zasadach dotyczących taktyki jazdy za pomocą motocykla; techniki kierowania nim; zasady, które wiążą się z doborem odpowiedniego stroju oraz pozostałych akcesoriów; zasadach związanych z optymalną eksploatacją motocykla, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto oferujemy odpowiednie materiały, na które składają się pytania egzaminacyjne oraz kryteria oceniania.
Nasz kurs prawa jazdy dotyczy również części praktyczne. Należy zaznaczyć, że zgodnie z prawem wymagany jest 14 godzin praktyki i treningu na motocyklu. Zajęcia są prowadzone w ruchu drogowym i jest to minimum sześć godzin jazdy z indywidualnym instruktorem. Oczywiście w miarę potrzeby zwiększamy tą liczbę godzin, by każdy przyszły kierowca mógł się czuć dobrze przygotowanym do jazdy po drogach.
Szkolenia przeprowadzamy na motocyklach, które są również używane w trakcie egzaminów państwowych. Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka kształcenia kierowców. Odpowiemy na wszystkie i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.