Kto wykona blog, a kto zajmie się prowadzeniem tej strony?

Nie od dziś wiadomo, że posiadanie firmowego bloga zapewnia firmie mnóstwo korzyści. Nie jest to też jakoś szczególnie kosztowna inwestycja, więc wiele firm może sobie na nią pozwolić. Niektórzy nawet już zdecydowali się na ten krok. Nie wiedzą jednak, komu zlecić wykonanie strony, a komu jej prowadzenie. Wyjaśniamy więc poniżej.

Agencja reklamowa, interaktywna lub seo

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło blog pozycjonowanie, aby niemal od razu wyświetliła się długa lista firm oferujących tworzenie firmowych blogów z przeznaczeniem do pozycjonowania. Wybierać będzie można spośród agencji reklamowych, interaktywnych oraz seo. Zapewne znajdą się też chętni freelancerzy, którzy bez problemu wykonają taką stronę, odpowiadającą potrzebom zleceniodawcy i odpowiednią do regularnego zapełniania treścią. Agencje oferują proste i bardziej skomplikowane blogi pozycjonerskie. Zawsze dbają jednak o to, aby ich obsługa był oczekiwanie prosta. Jeśli więc chcemy mieć takiego firmowego bloga i nie jesteśmy w stanie wykonać go samodzielnie, powinniśmy zainteresować się ofertą takiej właśnie agencji. Ceny tworzenia blogów firmowych nie są wysokie. Nie ma więc sensu oszczędzać. Zdecydowanie korzystniej jest skorzystać z pomocy fachowców.

Copywriter z wieloletnim doświadczeniem

Tworzenie artykułów na bloga firmowego, jak i samo ich zamieszczanie jest bardzo ważnym procesem. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na samodzielne działanie w danym zakresie, ponieważ uważają, że znają się na tym najlepiej. Chcą doradzać swoim klientom i mieć z nimi dobry, bezpośredni kontakt. Mają jak najbardziej do tego prawo. Wielu przedsiębiorców nie ma jednak na to czasu. Dlatego w ich przypadku publikowanie artykułów mogłoby odbywać się, powiedzmy raz w miesiącu. Czy to miałoby sens? Mówi się, że jeden artykuł tygodniowo to minimum. Blog, by pozycjonował stronę firmową, musi być cały czas zapełniany nową, merytoryczną treścią, zawierającą odpowiednie słowa kluczowe. Dlatego w tej sytuacji lepiej, aby zajął się nim ktoś, kto zajmuje się tego typu czynnościami na co dzień. Doświadczony copywriter sprawnie opracowuje nowe artykuły i zamieszcza je na stronie bloga. Wie gdzie pozyskać odpowiednie, darmowe zdjęcia. Radzi sobie z doborem dobrych fraz kluczowych. Zapewne na początku będzie miał szereg pytań dotyczących samych artykułów, jak i całego bloga. Jednak gdy już dowie się wszystkiego, błyskawicznie ruszy z pracą, a jej efekty pojawią się równie szybko.

Taki blog do pozycjonowania sprawdza się idealnie. Można pozycjonować innymi metodami, ale są zdecydowanie droższe. Nie wszystkie przynoszą tak satysfakcjonujące efekty. Blog gwarantuje szereg korzyści dodatkowych. Jedną z nich jest bezpośredni kontakt z klientami i możliwość przekazywania im cennych informacji, być może również tych, których doszukiwali się niejednokrotnie samodzielnie w innych miejscach. Nie też co przesadzać, blog nie jest drogi, więc tym bardziej warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, tą metodą pozycjonowania swojej strony firmowej.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl