Klasa biznesowa sprzętu audio w przestrzeni roboczej firmy

Projektowanie miejsca pracy jest zadaniem wymagającym, w którym należy wziąć pod uwagę wiele czynników, nie tylko sprzętowych ale także ludzkich. Przestrzenie uwzględniające w swoich kosztorysach  słuchawki do biura , to m. in. działy call center, obsługa klienta czy konsultacje telefoniczne. Są one także potrzebne w przypadku prywatnych biur prawniczych, biznesowych i ubezpieczeniowych. To także opcja dla sekretarek i pośredników. 

Jak widać, słuchawki do pracy w biurze mogą przydać się wielu osobom. Na rynku RTV/AGD znaleźć można wiele sprzętu, zaczynając na słuchawkach do pc, poprzez słuchawki usb, do studyjnych słuchawek nagłownych. Oczywiście samodzielne przedarcie się przez strony katalogów sklepów internetowych może, bez odpowiednich filtrów myślowych i cenowych zająć całe wieki. Dlatego warto wyróżnić na czym powinniśmy się skupić, co jest opcjonalne, a co nie przyda się, a może nawet przeszkodzić.

Analiza rynku

Zacznijmy od najdroższych słuchawek, tzw. monitorów lub słuchawek studyjnych. Chociaż osoba prywatna może sobie pozwolić na wyposażenie biurka w stos sprzętu audio, uwzględniający przedwzmacniacze czy dedykowane karty dźwiękowe, jednak z oczywistych względów jest to słabe rozwiązanie biznesowe. Sprzęt taki wymaga konfiguracji, dodatkowego zasilania czy wzmocnienia, a także bardzo rzadko występuje w tandemie z wbudowanym mikrofonem. Stosuje się wtedy dodatkowe mikrofony stojące, windujące cenę jeszcze wyżej. 

Klasa biznesowa – to brzmi dobrze

Osobom, które są gotowe na delikatne kompromisy, podejdą słuchawki klasy biznesowej. To właśnie one stawiają na czynniki, na których warto się skupić poszukując słuchawek z mikrofonem do pracy biurowej. Słuchawki z mikrofonem usb z tej kategorii będą przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne. Możemy łatwo dobrać sobie ilość kanałów (mono lub stereo) w porównaniu do drogich modeli. Czasami dwa kanały są wręcz przeszkadzające, gdyż możemy pracować w zespole, tzn. z odkrytym uchem nie pozostając zamknięci na uwagi współpracowników lub szefa. Słuchawki na usb takie jak Axtel Prime produkowane są z myślą o szybkim i bezproblemowym podłączeniu (standard Plug&Play). Dzięki temu możemy być pewni, że będą one działać z praktycznie każdym sprzętem posiadającym uniwersalne wejście do ich podłączenia. Są one zresztą często stosowane jako słuchawki do telefonów stacjonarnych, gdyż nie wymagają programów konfiguracyjnych i są zwykle bezkonfliktowe. Mają także zwykle redukcję szumów, która jest kolejnym kluczowym komponentem do dobrej pracy w, rzadko cichej, przestrzeni biurowej.

A wygląd?

Opcjonalnym czynnikiem jest bezsprzecznie wygląd takiego sprzętu, podatny zresztą na gusta poszczególnych użytkowników. Chociaż w kwestii designu na pierwszy rzut oka wygrywają słuchawki z tzw. segmentu gamingowego, coraz częściej produkuje się bardzo ładne i stylowe słuchawki do innych zastosowań. Wspomniany Axtel posiada w swojej ofercie słuchawki klasy premium, wzbudzające bardzo pozytywne odczucia estetyczne. Słuchawki studyjne są również coraz częściej produkowane tak by wzbudzały zachwyt.