Jak znaleźć dobrego ortodontę?

Chcesz założyć aparat ortodontyczny? W takim przypadku warto poświęcić chwilę na znalezienie dobrego, godnego zaufania gabinetu, w którym będzie można to zrobić. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Piękny i zdrowy uśmiech to także równo ułożone zęby. Przekręcone zęby, takie, które są nadmiernie wychylone, niedopasowane do siebie łuki zębowe, które powodują wady zgryzu – to wszystko warto wyleczyć, aby nie tylko wyglądać lepiej, ale zapobiegać również chorobom zębów i dziąseł w przyszłości.

 

Obecnie, nowoczesna ortodoncja daje szerokie możliwości w leczeniu zarówno dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych. Wobec tego wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do założenia aparatu ortodontycznego – nigdy nie jest za późno na to, aby zadbać o siebie.

 

Jak zatem rozpocząć leczenie? Należy wybrać dobrego ortodontę, który będzie mógł zapewnić najlepsze efekty. Kim jest polecany ortodonta http://dobryortodontawarszawa.pl/? Na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniach?

 

Ortodonta – na NFZ czy prywatnie?

Zasadniczo, najczęściej leczenie ortodontyczne w Polsce prowadzone jest w gabinetach prywatnych.

 

Leczenie ortodontyczne jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia tylko u dzieci do 12. roku życia. W tym przypadku można zastosować tylko aparaty ruchome. Aparaty wyjmowane nie są refundowane, chyba że u dziecka pojawia się tak zwany rozszczep.

 

Aby założyć aparat ortodontyczny stały, należy zapłacić za niego z własnej kieszeni.

 

Ortodonty szukaj przez internet

Aktualnie, polecany ortodonta nie jest wcale taki trudny w znalezieniu. Można bez problemu skorzystać z internetu i od razu wyszukać oferty w swojej okolicy.

 

Większość gabinetów posiada własne strony internetowe albo wizytówki on-line, dlatego można wtedy od razu sprawdzić adresy, a także ofertę wraz z cennikami. Na tej podstawie można wytypować te gabinety, które będą w stanie zaoferować najlepsze leczenie w korzystnej cenie.

 

Zwróć uwagę na opinie

Przy poszukiwaniu ortodonty warto także zwrócić uwagę na opinie na jego temat – polecany ortodonta będzie miał pozytywne noty od swoich pacjentów, którzy będą zadowoleni z efektów leczenia.

 

Opinie można znaleźć na portalach internetowych pozwalających na ich wystawianie. Można wówczas dowiedzieć się, czy rzeczywiście polecany ortodonta przez niektóre osoby jest naprawdę takim dobrym specjalistą w oczach innych.

 

Także opinie można znaleźć na różnych forach internetowych, na których poświęca się miejsce ortodoncji.

 

Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej nazwę gabinetu ortodontycznego albo nazwisko lekarza i miejsce jego przyjmowania, aby sprawdzić, czy rzeczywiści warto się do niego udać.

 

Najważniejsza pierwsza wizyta

Gdy udało nam się już wybrać odpowiedni gabinet, w takim przypadku warto umówić się na wizytę.

 

Pierwsza wizyta konsultacyjna nie jest zobowiązująca – nie trzeba wtedy decydować się już na założenie aparatu. W jej trakcie ortodonta będzie mógł zaprezentować pacjentowi swoją ofertę, powiedzieć, jakie są szanse leczenia, a także wskazać na orientacyjne ceny.

 

Jeśli jednak pacjent uzna, że polecany ortodonta nie jest tym najlepszym, może bez problemu umówić się na wizytę do innego gabinetu, aby porównać ze sobą oferty i wybrać tę najlepszą.

 

Czy można zmienić ortodontę podczas leczenia?

Zdarza się też, że pacjent nie jest w pełni zadowolony z efektów leczenia w jego trakcie. Czy możliwa jest wtedy zmiana gabinetu ortodontycznego na inny?

 

Tak, jest to możliwe, ale nie zawsze każdy ortodonta chce podjąć się dalszego leczenia, które zostało rozpoczęte przez innego specjalistę. Warto zatem skontaktować się z innym gabinetem, aby dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość.