Fundamenty i izolacja murów

Gdy tworzy się fundamenty trzeba brać pod uwagę, że bardzo ważne jest wykonanie ich we właściwy sposób. Wynika to przede wszystkim z tego, że wykonanie napraw w już gotowych fundamentach jest bardzo kosztowne. Dotyczy to również realizowania izolacji, gdy fundamenty są już zbudowane.

 

Jeśli chce się stworzyć w odpowiedni sposób fundamenty warto jest zapoznać się między innymi z tym jak powinna wyglądać ochrona fundamentów przed działaniem wody oraz wilgoci. Bardzo ważne jest również by fundamenty były odporne również przed nadmiernym wyziębianiem się. Gdy fundamenty są już gotowe wówczas izolacja murów http://budwod.eu/oferta/izolacje/ jest bardzo kosztowna. Dodatkowo w wielu przypadkach napraw fundamentów może nie być możliwa do wykonania. Jednocześnie brak odpowiednio wykonane izolacji jest w stanie przekładać się na dużo wyższe koszty użytkowania budynku. Przy braku odpowiedniej izolacji z gruntu przenika do murów zarówno wilgoć, jak też woda. Powodować to może stałe zawilgocenie fundamentów.

 

Wpływ wilgoci na fundamenty

Usunięcie zawilgocenia z murów jest bardzo trudne oraz kosztowne. Oczywiście obecnie można stosować wiele innowacyjnych technologii do uzyskania takich efektów, ale trzeba brać pod uwagę, że nie zawsze mogą być one zastosowane. Dodatkowo innowacyjne technologie są bardzo kosztowne w stosowaniu. Natomiast wilgoć to nie tylko problem z punktu widzenia znacznie szybszego niszczenia się murów, ale również negatywny wpływ na osoby, które przebywają stale w budynkach. Wilgoć może prowadzić do rozwijania się grzybów, które mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie. Usuwanie grzybów jest również skomplikowanym procesem. Jednak izolacja murów, która jest właściwe wykonana pozwala na zapewnienie zarówno ochrony przed dostawaniem się wody do murów, co przeciwdziała zawilgocenia murów, a także można ochronić mury przed nadmiernym wyziębianiem się.

 

Izolacja termiczna murów

Optymalnej jakości izolacja termiczna jest w stanie zapewnić również ochronę murów przed szybkim niszczeniem. Najbardziej niebezpiecznym procesem jest ten związany z zamarzaniem wody w okresie zimowym. Jednocześnie, gdy fundamenty są mokre wówczas mogą występować procesy korozji, które powodują stopniowe niszczenie się murów. Nie można również zapominać, że brak optymalnej izolacji termicznej to również znacznie szybsze tracenie ciepła przez mury. Wówczas można spotkać się również z bardzo wysokimi kosztami związanym z energią cieplną. Jednocześnie, gdy izolacja termiczna murów jest skuteczna w ochronie budynków przed utratą ciepła można również liczyć na znaczne ograniczenie kosztów związanych z energią cieplną.